Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

gias service
urunler
 

  1947 yılında İtalya'da kurulan Candy Group, ülke dışındaki yatırımları ile büyümeye devam ediyor. Merkezi İtalya Milano'da olan Candy Group, Avrupa'nın beyaz eşya konusunda en büyük şirketlerinden biri. Fumagalli Ailesi tarafından yönetilen şirket; dayanıklı tüketim malları endüstrisinde (çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, kurutucular, buzdolapları, dondurucular, pişiriciler, tam boy ve ankastre fırınlar) Candy ve Hoover olmak üzere 2 uluslararası; Rosieres (Fransa), Iberna (İtalya), Jinling (Çin), Otsein (İspanya), Süsler (Türkiye), Vyatka (Rusya), Zerowatt (İtalya) olmak üzere 7 ulusal markayı yönetiyor. Ar-Ge çalışmalarında enerji tasarrufu sağlayan, çevre dostu ürünler sınıfına ağırlık veren Candy Group, 37 milyon Euro'luk bir yatırım gerçekleştirerek 2006 yılında %16 oranında bir büyüme kaydetmiştir.

  2007 yılı başında Candy Group tarafından satın alınan Doruk Ev Gereçleri, Avrupa'daki yeni fırın ve ocak grubu üretim üssü haline dönüştürüldü. Süsler markası ile bilinen Doruk Ltd. Şti. 1947'de kuruldu. Daha sonra, 1985 yılının sonlarına doğru ise Eskişehir Sanayi Bölgesi'ne taşındı. Doruk Ev Gereçleri bugün, 46.000m2'lik kapalı alana yayılan, toplam 80.000m2'lik Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi'ndeki dev tesislerinde 650 çalışanı ve satış sonrasında da 300 servis merkezinde hizmet vermektedir. Türkiye'yi fırın üretim üssü olarak seçen Candy Group, Eskişehir Üretim Tesisleri'nde ürettiği fırın ve diğer pişirici cihazları, sahibi olduğu markalarla dünya pazarına göndermekte.

  

Candy Group, Türkiye'deki Süsler markalı Doruk Firmasının Gruba eklenmesi ve Arjantin'de bir firmanın Grup bünyesine katılmasıyla, ikisi 2.000 merkez ve 6.000'nin üzerinde uzmanıyla satış sonrası hizmet sunan, dünya çapında 38 iştirake; ve 5255'i (%74) İtalya dışında olmak üzere Grup'un toplam çalışan sayısı 7059'a ulaşmıştır. Firma en son olarak Finlandiya'daki Helkama Forste firmasıyla ticari bir anlaşma yaparak, ülkenin bilindik markaları Helkama ve Grepa'nın ticari haklarının sahibi olmuştur. Candy Group'un bir diğer önemli yatırımı da yine Eskişehir'de yapımına başladığı kurutma makineleri üretim üssü. Bu dev girişim, Türkiye'ye yeni bir istihdam sahası kazandırarak ülke ekonomisine katkı sağlayacaktır.

Hoover Türkiye sitesi Tıklayınız..
Candy Group sitesi için Tıklayınız..
Candy sitesi için Tıklayınız..